Printy to niezwykle modny i ciekawy trend. Motywy florystyczne, zwierzęce, geometryczne – potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Wzorzyste ubrania skutecznie ożywiają look, przełamując jego zachowawczy charakter i dodając twista nawet najzwyklejszej stylizacji. Jak nosić printy? Na co zwrócić uwagę, komponując zestaw z ubraniami i dodatkami, na których dominują wzory?
Niezależnie od preferowanego stylu, wieku czy rodzaju sylwetki, biała koszula jest tym, czego nie może zabraknąć w męskiej szafie. Ponadczasowy model, w neutralnym kolorze to genialna baza stylizacji – codziennych, biznesowych czy wizytowych. Koszula z kołnierzykiem w klasycznym odcieniu z łatwością poddaje się transformacjom i bez trudu można ją dopasować do innych części zestawu. Wybierając konkretny fason, należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego wykonane jest ubranie oraz na pozostałe detale – rodzaj kołnierzyka, sposób zapięcia mankietów czy krój. Idealna koszula męska w białym kolorze powinna być wygodna, komfortowa w noszeniu i praktyczna.
Spodnie typu chino to klasyka stylu casualowego, pół-formalnego i biznesowego. Trudno wyobrazić sobie bez nich wygodną i modną stylizację, która prezentuje się ciekawie, a do tego jest praktyczna i komfortowa. Chinosy to spodnie z bawełny, które z łatwością poddają się transformacjom – można je nosić z dowolną górą, w nieszablonowych konfiguracjach. Szeroki wybór dostępnych kolorów umożliwia tworzenie modnych zestawów, odpowiednich na poszczególne dni tygodnia.
Pierwsze wrażenie to efekt, wywoływany u innych osób, podczas bezpośredniego kontaktu. Następstwem pierwszego wrażenia może być opinia dotycząca naszej osoby, którą podświadomie lub nie, wyrabia sobie otoczenie. Wpływ na ową opinię najczęściej ma wizerunek zewnętrzny, czyli nic innego jak wygląd. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje ton głosu, gestykulacja czy sposób mówienia, ale to właśnie prezencja zewnętrzna odgrywa niebagatelną rolę w kształtowaniu wizerunku, który jest szczególnie ważny podczas rozmów kwalifikacyjnych, egzaminów ustnych czy spotkań z kontrahentami.